Měření a seřízení geometrie

Jak se projevuje špatně nastavená geometrie náprav?

Projevy špatně nastavené geometrie náprav a řízení lze pozorovat na pneumatikách a jejich nepravidelném sjíždění. Nejčastěji se jedná o vnitřní poloviny plášťů, což znamená, že je příliš velký negativní odklon. Dalšími projevy špatné geometrie vozidla je určitá nervozita v řízení a neochota auta držet přímý směr (i na hladké vozovce). Stejně tak je špatně, když auto na jednu stranu zatáčí ochotněji než na druhou. Všechny tyto projevy vyžadují kontrolu geometrie a její seřízení na požadované hodnoty. Bohužel je s tím často spojena i nutnost výměny některých podvozkových komponent.
Kompletní problematiku nastavení geometrie kol si můžete pročíst ze článku, ze kterého jsme čerpali: Co je geometrie kol

Ceník měření a seřízení geometrie

Měření geometrie v rámci servisní prohlídky – na žádostZDARMA
Měření geometrie samostatně 200 Kč
Měření a seřízení geometrie přední nápravy1000 Kč
Měření a seřízení geometrie obou náprav 1500 Kč
Použití indukčního zařízení200 Kč

Ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Kompletní ceník všech mechanických prací naleznete zde: CENÍK

Hunter Hawkeye Elite

Změření geometrie již za necelé 2 minuty si můžete prohlédnout níže na videu.

O společnosti Hunter Engineering

Společnost Hunter Engineering vděčí za své začátky vybité autobaterii. Lee Hunter Jr., 23letý student architektury v St. Louis, se ve svém kabrioletu Packard často často potýkal s vybitou baterií.

Když odborníci řekli, že to nelze opravit, Lee Hunter vynalezl způsob, jak rychle dobíjet automobilové baterie. Poté se pustil do budování velmi úspěšné společnosti, která vyráběla a prodávala své další vynálezy, jež brzy poté způsobily revoluci v automobilovém průmyslu.

Dnes společnost Hunter Engineering navrhuje, vyrábí a prodává širokou škálu zařízení pro servis vozidel pro globální trh. Součástí výrobků Hunter jsou systémy PC a Windows® pro měření geometrie kol, počítačové vyvažovačky kol, univerzální montážní stroje pneumatik, soustruhy brzdných kotoučů na vozidle i mimo něj, zvedáky vozidel s řadou funkcí a kontrolní zařízení šetřící náklady.

Takto to vypadá u nás v servisu

Kontaktujte nás